دل من مرده ولی شوق شهادت دارد...

دل من مرده ولی شوق شهادت دارد...
طبقه بندی موضوعی

شانـه خـالــی کــرده‌ایـــد!!!

شنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۰۱:۱۶ ب.ظ

شما حداقل برای حفظ ظاهر نیز شده یک بار در جلسات مهم کمسیون برجام حاضر نشدید تا تاییدی باشد بر اهمیت برگزاری جلسات کمسیون و خود از نزدیک روند برگزاری آن را رصد فرمایید و حتما وقت پیگیری مسئله ای به این اهمیت را هم نداشته اید عرض می کنیم که حضور جناب آقای ابوترابی معاون اول شما در این کمسیون نه تنها مناسب این کمسیون نبود بلکه ایشان در جلسات با ارائه مطالب غیر کارشناسی و غیرتخصصی و غیر قابل استناد و تکیه بر تعدادی کلی گویی های سیاسی جهت دار سعی در غبار آلود نمودن فضای جلسات بررسی برجام و خدشه دار نمودن بررسی های تخصصی داشتند.


جناب آقای لاریجانی، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

این نامه سند دردمندی دانشجویانی است که هرگاه در مدت این دوسال لب به انتقاد گشودند به تندرو، نادان و بی سواد و... متهم شدند و در عوض گویی گوش جان برخی بدهکار کری ها گشت و از قضا دست شان بطور کاملا اتفاقی به سوی سیاهی ها دراز و اینطور شد که چشم امیدمان با بی تدبیری مدعیان کور شد اما از آنجا که الطاف الهی "لم یحتسب" است و شرط بینایی دل، بستن دیده هاست؛ سخنان مقام عظمای ولایت چشم دلمان را منور نمود و با وجود کم لطفی ها و کم توجهی ها از جانب برخی مسئولین، وجودمان سرشار از پویایی و اذهان مان مملو از پرسش هایی ست که برخی از آنها متوجه حضرتعالی در جایگاه رئیس مجلس شورای اسلامی است.

جناب آقای لاریجانی قریب به  90 روز است که از مذاکرات هسته ای می گذرد و هنوز متن ترجمه شده رسمی از سوی وزارت امورخارجه به مجلس شورای اسلامی ارائه نشده تا نمایندگان محترم نیز در جریان مفاد این متن پر ابهام قرار گیرند.

مگر قرار نبود دولت محترم، برجام را در قالب لایحه به مجلس ارائه نماید؟! چگونه می شود که دولتی اینقدر ساده مجلس شورای اسلامی که گفته ی امام راحل در راس امور کشور است را دور زده و نادیده بگیرد؟

مع الاسف آنکه، دولت راست گویان، بهارستان را دور زد  و در خیابان یک طرفه دیپلماسی لبخند، بدون توجه به چراغ های قرمز و نارنجی، به سراب چراغ های سبز کذایی فراسوی مرزها چشم دوخته است.

جای بسی خرسندیست که مجلس محترم حدود 40 روز پیش با تشکیل هیئت 15 نفره اقدام به رسیدگی نمود و همچنین حضرت آقا نیز در دیدار مجلس خبرگان به تشریح مبادی قانونی پرداختند و مجلس را اصلی ترین مرجع پیگیری و نظارت قانونی برشمردند.

این کمسیون ویژه که در طول این مدت چهل روزه که مصادف با تعطیلات تابستان بوده است، بررسی همه ابعاد برجام را در برنامه خود قرار داد؛ و اکثر اعضای آن تلاش کردند تا بتواند نگرشی دقیقی نسبت به تمام ابعاد حقوقی فنی اقتصادی و سیاسی این توافق بدست آورده و همچنین  سعی نمودند با برگزاری جلسات نفس گیر با حضور تیم های مذاکره کننده سابق و فعلی بتواند نه واقعیت بلکه حقیقت را عیان نمایند.

باوجود تلاش های شبانه روزی نمایندگان محترم در طی این مدت نتیجه بررسی ها منجر به قدردانی از نقاط مثبت و شرح و بسط نقاط منفی شده است و گویی نقاط ضعف ذکر مصیبتی بوده که خوانده شده تا بعضا  دل های آماده و مخلص برای آن گریه کنند و مابقی نیز در پایان مراسم متنعم بشوند!

به راستی شما و مجلس محترم، چه ضمانت اجرایی برای رفع نواقص و تصحیح آن در نظر گرفته اید؟!

به جای آنکه سازوکاری برای رسیدگی بر ایرادات و درنظر گرفته شود و از نظر قانونی الزام آور باشد کار به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است! و نتیجتا کار از دست مجلس خارج شده است.

متاسفانه عمر این حرکت انقلابی  نمایندگان حاضر در کمسیون ویژه  در مجلس آنقدر کفاف نداشت و اجازه به بار نشستن نیافت. چون  تعدادی از دوستان شما در فراکسیون مطلوبتان با ارائه طرح دوفوریت گویی خط بطلانی بر تمام تلاش های این کمسیون کشیده و علی الرغم تلاش ها و مطالبات مردم و گروه ها و کارشناسان برای  ورود مجلس در بحث برجام و موکدات حضرت آقا بر این موضوع دوباره به ابتدای خط بازگشتیم و انگارنه انگار که مجلس سری به بندهای این توافق زده است.


همچنین 5تن از اعضای فراکسیون حضرتعالی که از قضا عضو کمیسیون ویژه رسیدگی برجام نیز هستند طی نامه ای خطاب به ملت درصدد رد گزارشات حاصله برآمدند. این دوستان همان هایی هستند که عین چهل روز در جلسات کمسیون تخصصی نیز بودند و در این چهل روز صرفا در صدد بهانه گیری های منفعت طلبانه ای حین بررسی و نوشتن نامه ای که در آن با استناد بر تعدادی نکات غیر مستند ابتدایی، سیاسی، غیرعرفی، غیر تخصصی و تقدیر و تشکرات من­درآوردی سعی نمودن به کرسی ننشستن رای قلیلشان بر اکثریت اعضای کمسیون برجام را جبران نمایند و تسکینی بر دل خود فراهم نمایند.

چگونه است که ابتدای شروع کار کمیسیون همین افراد در رسانه ها شروع به تایید کار کمسیون نموده  و مردم را از هر گونه نگرانی منع می نمایند ولی در آخر کار که نظر کمسیون با نظرشان هماهنگ نبود فتنه ای این چنینی هر چند کوچک برپا می نمایند؟ اتفاقا راس این گروه رئیس کمسیون امنیت ملی است که گویی تا به حال حتی چند متن منتشر شده ی رسانه ای درباره ی برجام را نیز مطالعه نکرده اند که حداقل اطلاع داشته باشد ما دراین مذاکرات غنی سازی خود را از 20 درصد به 47/3 تنزل داده ایم نه اینکه افتخار رسیدن به این درصد از غنی سازی را غربی ها در مذاکرات بخشیده باشند.

اگر این دوستان شما واقعا به مطالبی که در نامه نوشته اند ایمان دارند و مستند صحبت نموده و بر اساس حفاظت از حقوق این مردم استدلال نموده اند مرد و مردانه وارد میدان شوند و در برابر دیدگان همین ملت که برایشان نامه نگاری نموده اند با اعضای کمسیون و متخصصین و کارشناسان که به سیاسی کاری متهم شده اند به ارائه ی استدلال هایشان بپردازند.

ولی از آنجا که شما حداقل برای حفظ ظاهر نیز شده یک بار در جلسات مهم کمسیون برجام حاضر نشدید تا تاییدی باشد بر اهمیت برگزاری جلسات کمسیون و خود از نزدیک روند برگزاری آن را رصد فرمایید و حتما وقت پیگیری مسئله ای به این اهمیت را هم نداشته اید عرض می کنیم که حضور جناب آقای ابوترابی معاون اول شما در این کمسیون نه تنها مناسب این کمسیون نبود بلکه ایشان در جلسات با ارائه مطالب غیر کارشناسی و غیرتخصصی و غیر قابل استناد و تکیه بر تعدادی کلی گویی های سیاسی جهت دار سعی در غبار آلود نمودن فضای جلسات بررسی برجام و خدشه دار نمودن بررسی های تخصصی داشتند.

و اما جنابعالی... از ابتدای سخن که حرف از بررسی توافق در مجلس آغاز گردید  شما به عنوان رئیس مجلس به جای آن که عزم خود را جزم نموده و تمام تلاش خود را برای ایجاد سازکاری دقیق در مجلس برای نظارت موشکافانه برنقاط قوت و ضعف برجام بگذارید، از همان شروع سعی نمودید از این وظیفه شانه خالی نموده و این بار را بردوش شورای عالی امنیت ملی بیندازید؛ همچنین با دستور حضرت آقا مبنی بر بررسی و نظارت دقیق مجلس بر بحث توافق، حضرتعالی با ایجاد کمیسیون ویژه برای این مهم موافقت نداشتید و ترجیح تان بود که این مسئله به کمسیون امنیت ملی که اندر احوال ریاست محترمش چند سطر بالاتر توضیحاتی داده شد پیگیری شود. و حال بعد از گذشت حدود چهل روز باز به  نقطه اول بازگشتیم و گویی مطلوبتان در این نقطه ی انتهایی کار حاصل گردیده است.

هد این سوال نیز مطرح است که حکمت تشکیل جلسات طویل المدت و چله گذاری نمایندگان مردم برای رسیدگی به این مهم چه بوده است؟

آیا برایند این اعمال و رفتار جز موازی کاری با حرکت رفت و برگشتی به منظور غبارآلوده نمودن فضای عمومی ست؟ آیا این درگیر کردن مجلس کاری صرفا نمادین برای اذهان عموم جامعه نبوده است؟ آیا این رفتار توهینی واضح به شعور مردم بصیر و انقلابی و پیگیر و همچنین به تمسخر گرفتن آن تعداد نماینده دغدغه مند آن ها نیست که  ساعت ها انرژی، وقت، بیت المال و حتی آنتن رسانه ملی را برای شفاف سازی و بررسی موشکافی برجام به کار گرفته اند؟ که البته نقش حضرتعالی و برخی دوستانتان در این روند برایمان پر واضح بود.

چرا مجلس محترم و موافقان طرح دو فوریت با دستان خودشان اختیار را از خود  سلب نموده و شآن نهاد مجلس را تنزل داده و زیر سوال برده است؟

چه استدلالی به میان بوده است که شما تصمیم گرفتید دراین برهه  حساس کار را از کمسیون ویژه که کار تخصصی انجام داده سلب و در زمان حصول به نتیجه ادامه  آن را به کمسیونی ارائه دهید که ارتباط مستقیمی با این مسئله ندارد و از قضا رئیسش جزء افرادی است که انجام کار تخصصی در کمسیون ویژه را زیر سوال برده و گویا از اساس مخالف بررسی دقبق این توافق است؟

از آنجا که رسالت مجلس شورای اسلامی پاسداری از حقوق، عزت و استقلال مردم است و همچنین تاکیدات حضرت آقا مبنی بر ورود مجلس بر روند نظارتی برجام ، حق آن نبود جنابعالی که سکاندار مجلس هستید و سایرتصمیم گیرندگان،  دستور کار خود را به جای تخریب گزارش کمیسیون ویژه و سپردن کار به شورای امنیت ملی، به وظیفه ی حساس خود در صیانت از حقوق مردم و الزام دولت در برطرف نمودن مشکلات برجام سوق می دادید؟

آیا اندیشیده اید چه حکمتی به میان بوده است که معظم له توپ اعمال نظارت و رصد را به میان زمین مجلس شورای اسلامی  نهاده است ؟

در حالی که حضرت آقا خود وارد میدان شده و در سخنان خود در دیدار با مسئولین نیروی دریایی صریحا  تلاش آمریکا برای نفوذ و اتفاقا یافتن چنین فرصتی در توافق را اعلام کردند.کدام دیدبان جز مجلس است که باید با بررسی موشکافانه و بند به بند توافق نقاط رسوخ و نفوذ ذشمن قداره کش را بیابد و با در دست گرفتن ابتکار عمل تمام این نقاط را سد کرده و کور نماید؟

آیا جنابعالی و مجلس محترم وظیفه ی خود در مجلس را جز این تعریف نموده اید و یا شما نیز خوشبینانه به توافق می نگرید و مانند سایرین نفوذ و تلاش مستمر آن در دشمنی را توهم و بد بینی می دانید؟

حال ما دانشجویان که موذنان جامعه ایم و تیزبینانه تمام اتفاقات و رفتارهای مسئولین را در تمام سطوح و مسائل رصد می کنیم وظیفه خود دانسته  در این پیچ حساس تاریخی که تصمیم بزرگی درباره حقوق و سرنوشت مردم شریف و عزتمند ایران اسلامی در حال اتخاذ است پیوسته خطرات موجود و رسالتتان را گوشزد نموده و همچنان بد عهدی حکومت شیطان صفت و مستکبر آمریکا را یادآوری کنیم. بدانید که قبل از هر نهاد قانونی، این نهاد مجلس و نمایندگان آن هستند که باید برعملکرد دستگاه دیپلماسی کشور و دولت نظارت و در صورت تخطی از خطوط قرمز و عزت مردم از آن جلوگیری و بر کار آن ها اعمال نظر کنند.

و امید است هر کدام از ما و جنابعالی و مسئولین محترم که تکلیف سنگین تری بر دوش دارید با بصیرت و تشخیص وظیفه و عملکرد به موقع و در نظر گرفتن صلاح و عزت ایران اسلامی، خدایی ناکرده مسیر مستقیم و پر برکت این انقلاب را با بی تدبیری و زیر سلطه نفسانیت در سراشیبی قرار نداده و هزینه آن را بر گردن امام امت نیندازیم و در آینده ای نه چندان دور در جرگه ی روسیاهان تاریخ قرار نگیریم.

و السلام علی من اتبع الهدی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی